Preskočiť na obsah

Z vašich príspevkov – história

Dnes ich pripomínajú zpatinované hroby či pamätníky. Mladých hrdinov, ktorí v rachotiacich stíhačkách a bombardéroch druhej svetovej vojny nastúpili splniť svoju bojovú misiu a viac sa nevrátili. Boli to lety bez návratu a zostali po nich už iba spomienky.
Relácia STOPY, tentokrát mapuje príbehy niekoľkých ruských a amerických pilotov, ktorých púť ukončilo zostrelenie ich lietadla a následný pád na našom území. Teda, presnejšie povedané v našom regióne, v blízkosti Topoľčian.
A verte mi,že budete prekvapení. Čo sa tu odohralo od jesene 1944 do jari 1945. Miestami Vám to možno bude pripomínať vojnový film o lietadlách druhej svetovej vojny. Príbehy o letcoch, ktoré v reláciách zaznejú sú obsiahle a preto ich prinášame v dvoch častiach za sebou. Prvá z nich k Vám prichádza už 22. apríla. Nepremeškajte ju, každá z nich je totiž jedinečná a každá prináša iný príbeh o hrdinoch.ktorý za našu slobodu bojovali v oblakoch.
Opäť sa teší na Vás a príjemné zimomriavky pri počúvaní želá Peter Králik.

…… tu je anotácia – upútavka, ktorá bude onedlho aj na fb stránke rádia a mesta Topoľčany o relácii, ktorá sa bude týkať aj lietadla,ktoré spadlo neďaleko Kovariec na konci vojny.
Predmetná relácia bude vysielaná v premiére vo štvrtok 22.apríla o 10.00 hod. a v sobotu 24.apríla v repríze o 16.00 hod. Relácia sa volá STOPY a mapuje zaujímavosti v regióne. Jej trvanie je 60 minút.

Rádio Topoľčany vysiela v našich končinách na frekvencii 102.9

Bola chladná noc 15.apríla 1912, keď o 2.20 hod. pohltil Atlantický oceán vtedajšiu najväčšiu loď sveta – majestátny TITANIC. V jednom z člnov so zachránenými pasažiermi bol aj americký milionár Thomas Cardeza so svojou matkou, ktorí sa vracali domov do USA, po jednom z pobytov vo svojom kaštieli v Kovarciach. V relácii STOPY si môžete vypočuť príbeh tejto zámožnej americkej rodiny, ktorých miestni prezývali „Amerikanti.“ Príjemné počúvanie relácie STOPY v premiére vo štvrtok 15. apríla o 10.00 hod. a v repríze v sobotu 17. apríla o 16.00 Vám želá a teší sa na Vás Peter Králik.

Poznámka: Po víkende sa relácia objaví v podcastoch na https://www.radiotopolcany.sk/podcasty/